Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů

O projektu

Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů

Jeden mladý pár, jedna motorka, pět zemí, přes dvacet tisíc kilometrů a spousta rozhovorů s krajany a mnoho zajímavých informací. To vše bez doprovodného týmu a GPS.

Rádi bychom pro Vás vytvořili video seriál o Češích a českých stopách v Jižní Americe. Získané informace chceme šířit mezi lidi a předat je zejména lidem, kteří se na takovou cestu nemohou z jakýchkoliv důvodů vydat, ale přesto by rádi také poznali svět jinak než ze zkreslených masmédií. Jižní Amerika je kontinent, kam se už v dávných dobách stěhovali Češi za vidinou lepšího života.

Těšit se můžete na spoustu skvělých a zajímavých informací.

Během cesty navštívíme několik Čechů, kteří se do Jižní Ameriky přestěhovali. Vyzpovídáme je, abychom Vám přinesli informace o tom, proč opustili svou původní vlast a co je čekalo v začátcích v cizí zemi. Co museli zařídit, jak sehnali práci a, mimo jiné, jaké to je v porovnání se životem v Česku.

Setkáme se také s potomky Čechů, kteří nám přiblíží zážitky svých předků. Dále nás vtáhnou do svého každodenního života.

Ve spolupráci s neziskovou organizací INKA navštívíme indiány v Peru. Podíváme se na jejich každodenní život a Vy u toho budete s námi!

Mimo jiné se můžete těšit také na prohlídku společnosti Jawa Argentina, která je partnerem nejstarší stále fungující české motocyklové značky. Provede nás sám ředitel Roberto Martinez, se kterým také uděláme rozhovor.

Co pro Vás chystáme?

Vtáhneme Vás přímo do centra dění. Z každé země se můžete těšit na sestřih výše uvedených rozhovorů a zážitků z cest v audio nahrávkách, které budou volně ke stažení. K dispozici bude také video seriál s rozhovory a zajímavými místy, na které se budete moci online bezplatně podívat.

Kdo má raději psanou formu, ten se může těšit na cestopisy na našem webu, facebookové stránce, v internetových i tištěných magazínech.

Psát budeme jak o zážitcích, rozhovorech, tak i čistě praktických poznatcích z cesty.

Máme pro Vás také připraveny pravidelné rozhovory o každé zemi v podcastu kolamadolu.cz a po návratu z cesty i rozhovory v pořadu Country rádia Moje hobby dnešní doby a v pořadu Casablanca rádia Wave.

Až se vrátíme, rádi Vás poznáme i osobně na chystaných cestovatelských přednáškách.

Současná media jsou plná iluzí, vražd, politiky a financí. Málokdy Vám ukážou realitu a skutečný život.

My Vám přineseme skvělý reálný příběh reálných lidí. Spoustu zábavy a praktické informace.

Kdy a kudy jedeme?

Naše cesta začíná 11. října 2016 v Buenos Aires. Zde navštívíme Jawa Argentina a uděláme první rozhovory s krajany. Poté se vydáme do Bolivie, kde mimo jiné otestujeme českou techniku na solné pláni Salar de Uyuni a setkáme se s místním Jawa klubem. Následně projedeme Argentinou až na konec světa. Během této cesty navštívíme české komunity v oblasti Chacka. Další zemí bude Chile a její česká komunita v Santiagu. Pak se přesuneme do Peru, kde se setkáme s Indiány. Poslední zemí na naší pouti bude Ekvádor.