Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů

Češi v zahraničí

Kolik navštívíme Čechů v zahraničí?

Často se nás lidi ptají kde jsme vůbec na ty Čechy získali kontakt a nebo jestli je budeme hledat až tam. Rád bych to dnes vše přivedl na pravou míru.

Když jsme vymýšleli tento projekt, tak jsme vůbec neměli tušení jak to uděláme. Zkusil jsem prostě zadat do vyhledávání na facebooku Češi v Jižní Americe a narazil na facebookovou skupinu. Takto na povrch vyplavalo více skupin a mohlo začít hledání. Četl jsem příspěvek po příspěvku a hledal lidi, kteří mají vyplněné aktuální místo bydliště v dané zemi. Tento proces zabral asi dva měsíce. Koneckonců občas pokračuje ještě dnes.

V momentě, kdy jsem objevil vhodného adepta, přišlo na řadu kontaktování. Danému člověku jsem napsal, že se chystáme do Jižní Ameriky, představil mu celý projekt a zeptal se ho, jestli by byl ochoten s námi natočit krátký rozhovor. Takto jsem oslovil přes třicet Čechů, kteří žijí v Jižní Americe. Z nich mi odpovědělo dvacet jedna krajanů.

Projekt však nebude jen o Češích. Oslovili jsme také místní lidi, kteří studovali v České republice, místní Jawa kluby a Jawu Argentina.

Suma sumárum, jestli vše klapne jak plánujeme, můžete se těšit na více jak dvacet rozhovorů s krajany + několik rozhovorů s místními lidmi.

Nezapomeňte se zde podívat na první díl seriálů, kde vše představujeme. Nebo se podívejte na náš Facebookový profil.