Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů

Trasa

Zvětšit

 

Argentina

Naše cesta začala v Buenos Aires. Následně jsme směřovali do Rosario, kde nám místní Jawa klub pomohl s kompletací naší Doris. Dalším cílem byly vodopády Iguacu. Pokračovali jsme západním směřem, přes československou komunitu v Saenz Peňa do města Salta. Odtud vedli další kilometry do Bolívie.

Bolívie

Po návštěvě solné pláně Salar de Uyuni se nás ujal Jawa klub ve města Cochabamba. O pár dnů později jsme se setkali s krajanem na jihu Bolívie v Tarija. Naše Vánoce proběhli v Saenz Peňa a Silvestr v Rosario. Po opravě rozbitého motoru navštěvujeme další krajanku v Carlos Paz. Odtud jsme uháněli až na úplný jih Argentiny do Ohňové země.

Argentina

Z Ushuaia už se pomalu ale jistě ,,vracíme domů“, jinak řečeno už jen na sever. Přes El Calafate, za kterým se musíme vrátit zpět do Rio Gallegos, míříme do San Carlos de Bariloche a následně do Chile.

Chile

Zde postupně navštívíme Pucón, Concepción, Santiago a po pobřeží až do La Serena. Silnice č. 5 nás doprovází přes Antofagastu až na hranice u města Arica.

Peru

Peru je poslední zemí, kterou jsme s Doris v Jižní Americe během našeho dobrodružství navštívili. Její dým zahalil krásnou Arequipu, Cusco, oblast Nazca a z Limy plula domů.

Bolívie

My z hlavního města Peru přelétli na Jawa sraz v Bolívii do Cochabamby. Pak už jen přestup ve Španělsku a po sedmi měsících jsme zpět doma v Praze